Gimnazija Dr. Mate Ujevića Imotski

Ispis statistike od 29. 2. 2012.

« Veljača 2018 »

Gimnazija u Imotskom organizirala tribinu posvećenu Vukovaru - fotogalerija
Autor: Ivan Milardović, 21. 11. 2017.

Učenici imotske gimnazije Dr. Mate Ujević znaju kolika je važnost Vukovara za Hrvatsku pa su se u čast svim žrtvama odlučili potruditi oko uređenja škole, ali i informiranja o Vukovaru.

U prostorijama knjižnice Gimnazije Dr. Mate  Ujevića u Imotskom, održano je edukativno predavanje vezano uz svekolika vukovarska zbivanja u Domovinskom ratu.

Profesorica Antonela Rebić bila je idejni začetnik ovog zanimljivog projekta, kojeg su pripremili i prezentirali učenici imotske Gimnazije: Matea ZnaorIvana ProtrkaNina JonjićKarla BašićLuka PlejićJosip Kujundžić, ali i drugi učenici koji su predavanje prilagodili generacijskom uzrastu kojem i sami pripadaju.

Ujedno, ovi su učenici i članovi grupe koja pohađa i dodatnu nastavu iz povijesti, što je još jedan uspjeh profesora povijesti Dragutina Koštre, koji je mnoštvo mladih učenika uspio animirati za ovaj školski predmet. Koštro je bio i mentor čitavog projekta, koji je izvrsno osmišljen i realiziran te su učenici odradili odličan posao, koji je proizišao iz objektivnog pristupa realizaciji samog posla.  Posebno nadahnuto predavanje održao je i sam profesor Koštro, koji je prisutne učenike educirao o svim uzrocima i zbivanjima koji su prethodili Domovinskom ratu.

Također, profesorica Marica Šabić za učenike drugih razreda srednje škole, organizirala je edukativni program vezan uz zbivanja u Škabrnji, tako da su imotski učenici imali odličnu prigodu i detaljnije se upoznati s važnim događajima iz studenog 1991. godine.

Prostori imotskog Srednjoškolskog centra ukrašeni su prigodnim panoima informativnog karaktera vezanim uz zbivanja u Domovinskom ratu, a koje su izradili učenici srednjih škola, uz mentorstvo svojih profesora. Tako su u jednom dijelu školskog hodnika učenici pod mentorstvom profesorice Nensi Jonjić izradili maketu vukovarskog Vodotornja, koji je odavno stekao kultni status neprolaznog simbola otpora prema agresoru. U njegovu podnožju upaljene su svijeće kojima je ispisan naziv Grada Heroja.

Djelatnici i učenici koji su sudjelovali u ovom projektu, itekako mogu biti zadovoljni prikazanim. Radi se o školskom projektu koji je, s punim pravom, mogao biti predstavljen i na području šireg društvenog konteksta. Ovim je još jednom dokazano kako Gimnazija u Imotskom nastavlja slavnim edukativnim putem prethodnika koji je; kroz dugu i bogatu povijest; iznjedrio tolike poznate i priznate intelektualce u različitim sferama javnog djelovanja.

Sve slike sa ovih događanja možete pogledati u fotogaleriji.