EDIT Code School

Uz moto „Znanje dostupno svima“, u Splitsko-dalmatinskoj županiji već sedmu godinu za redom organiziramo EDIT CodeSchool – besplatnu školu primijenjenog programiranja u kojoj učenike osnovnih i srednjih škola kroz čak 6 razina podučavamo osnovama programiranja te izradi web stranica i aplikacija.

Školska meteorološka stanica

Oprema je nabavljena kroz projekt Školski preventivni program (Brinem o sebi), a postavljena je u svrhu provođenja međunarodnog projekta GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment), čiji je član već neko vrijeme i naša škola.

Škola siromaška

U okviru projekta Škola Siromaška inspirirani četverogodišnjom proslavom 800-te obljetnice života sv. Franje Asiškoga (2023.-2026.) učenici i učenice naše škole izrađivali su jaslice u kojima je ove godine uz ostale prisutan i lik sv. Franje, jer je upravo on prije 800 godina, oduševljen ljubavlju Boga koji je postao čovjekom, i to djetetom, odlučio uprizoriti prve žive jaslice u Grecciu, malom mjestu u brdima između Rima i Asiza.

eTwinning projekti

eTwinning je zajednica odgojno-obrazovnih djelatnika predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola Europe. Od 2005.godine djeluje na portalu www.etwinning.net koji nudi sigurnu elektroničku platformu za djelatnike odgojno-obrazovnih ustanova. Učenicima omogućuje suradnju na projektima, razmjenu iskustava, upoznavanje novih kultura kroz virtualno okružje.

SEMEP

SEMEP (South-Eastern Mediterranean Environmental  Project) je  projekt odgoja i obrazovanja za okoliš  namijenjen nastavnicima i učenicima u cilju poticanja  odgoja I obrazovanja za održivi razvoj na području Mediterana. Provodi se od 1996. u četrdesetak srednjih škola Republike Hrvatske pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, Agencije za odgoj i obrazovanje te Odsjeka za obrazovanje u znanostima, tehnologiji i okolišu UNESCO-a.

Sciences and Mathematics into Learning English – S.M.I.L.E.

Od 1. rujna 2019. do 31.kolovoza 2022. godine u našoj školi će se provoditi projekt Erasmus+ KA229 pod nazivom Sciences and Mathematics into Learning English S.M.I.L.E. financiran sredstvima Europske unije uz potporu Nacionalne agencije za mobilnost I programe EU.