U cjelogodišnjem školskom projektu Deutschland, das Land der Denker und Dichter (Njemačka, zemlja mislioca i pjesnika) iz Njemačkog jezika (napredno učenje: 4.a/c, 4.b/d; 3.e; početno učenje: 3.b) učenici su uz mentorsko vodstvo svoje prof. njemačkoga jezika Dine Šućur  izrađivali digitalne plakate u Canvi, pisali pisane interpretacije lirskih pjesama njemačkih kanonskih autora na njemačkome, jeziku, rješavali asociograme, radne listiće, sudjelovali u okruglom stolu usmeno iznoseći  svoje komentare, interpretacije lirskih pjesama, predstavljali najznačajnije njemačke autore i njihova djela, predstavljali najznačajnije   njemačke mislioce i njihove filozofske pravce i načela.

Cilj: -poticanje znatiželje, motiviranje na daljnje istraživanje, ostvarivanje  dodira s izvornim jezikom, ali i njemačkom kulturom, književnošću, filozofijom; proširivanje opsega opće kulture, osvješćivanje  jezične posebnosti hrvatskoga i njemačkoga jezika, jačanje hrvatsko-njemačkih jezično-kulturnih veza

Poveznica na padlet: