Trajanje projekta: 1 nastavna godina (rujan 2023. – lipanj 2024.)

Nositelji aktivnosti:
Marijana Vuković, prof. biologije
Marina Aračić, prof. talijanskog jezika
Antonija Aračić, prof.povijesti
Martina Maršić, prof., informatike
Slavenka Markota, prof. filozofije, francuskog jezika i književnosti
Ana Mendeš, prof. matematike
Marijana Pezo, prof. engleskog jezika
Dina Šućur, prof. hrvatskog jezika i književnosti

Ciljevi aktivnosti: istraživačkim pristupom provoditi praktične radove, objasniti i dokumentirati uzročno posljedične veze događaja, procesa, promjena (kemijskih i bioloških) odabranih koncepata, povezati stečena znanja s primjerima iz svakodnevnog života kako bi osvijestili promjene u različitim životnim situacijama, primijeniti stečena znanja u svakodnevnom života u svrhu razvijanja i unapređenja životnih vještina.

Namjena aktivnosti: razvijati suradničke odnose, kolegijalnost, toleranciju, odgojno djelovanje u formiranju stavova učenika, odgovorno ponašanje te ga primijeniti u razvijanju životnih vještina, vještinu primjene naučenog u svakodnevnom životu, odgovorno ponašanje prema okolišu te promovirati naučeno kroz obilježavanje važnih datuma vezanih za očuvanje okoliša i očuvanja zdravlja.

Način realizacije: učenici će primjenjivati znanstvenu metodologiju, stjecati vještine izvedbe praktičnih radova, razvijati svoje digitalne kompetencije, razvijati kritičko mišljenje, analizirati vlastita ponašanja u odnosu na proces prilagodbe i prihvaćanje promjena, povezivati stečena znanja s iskustvima iz svakodnevnog života, osvijestit će zapažanja i primjenjivati ih u svakodnevnici kako bi razvijali životne vještine kritičkog promišljanja, upravljali izborima i donosili ispravne životne odluke

Ciljana skupina: učenici 5. – 8. razreda OŠ i učenici 1. – 4. razreda SŠ

Škole partneri u projektu: V. gimnazija Vladimir Nazor – Split, Srednja škola „Antun Matijašević Karamaneo“, Vis, III. gimnazija Split, OŠ Sućidar, Split, IV. gimnazija Marko Marulić, Split
Aktivnosti i rezultati projekta bit će objavljeni na platformi eTwinning.