Projekt: Klimatski kolaž

Trajanje projekta: 1 nastavna godina (rujan 2023. – lipanj 2024.)

Nositelj aktivnosti:

Marijana Vuković, voditelj Klimatskog kolaža

Ciljevi aktivnosti: istraživačkim pristupom objasniti i dokumentirati uzročno posljedične veze globalnog zatopljenja i klimatskih promjena,  povezati stečena znanja s primjerima iz svakodnevnog života kako bi osvijestili odnos čovjeka prema okolišu, primijeniti  stečena znanja te potaknuti proaktivnost i odgovornost kod učenika.

Namjena aktivnosti: razvijati samosvjesnog, kritički odgovornog i ekološki osviještenog člana zajednice, aktivno sudjelovati u smanjenju negativnog utjecaja ljudske djelatnosti na okoliš, razvijati: suradničke odnose, kolegijalnost, toleranciju, odgojno djelovanje u formiranju stavova učenika, odgovorno ponašanje te ga primijeniti u razvijanju životnih vještina, odgovorno ponašanje prema okolišu te promovirati naučeno za očuvanje okoliša i očuvanja zdravlja.

Način realizacije: primjenjivati će znanstvenu metodologiju, stjecati vještine izvedbe praktičnih radova, razvijati svoje digitalne kompetencije, razvijati  kritičko mišljenje, analizirati vlastita ponašanja u odnosu na proces prilagodbe i prihvaćanje promjena, povezivati stečena znanja s iskustvima iz svakodnevnog života, osvijestit će zapažanja i primjenjivati ih u svakodnevnici kako bi kritički promišljali, upravljali izborima i donosili ispravne životne odluke, prepoznati negativne učinke ljudske djelatnosti na okoliš.

Ciljana skupina: učenici 1. razreda SŠ,

predmetni nastavnici svih obrazovnih smjerova

Potrebni resursi: laptop, Internet veza, karte za „Klimatski kolaž“

Način praćenja i provjera ishoda/postignuća: evaluacija