Odmah po osnutku Zadruga se bacila na rad jer su uslijedile pripreme za božićni sajam koji se održao 16. prosinca u atriju gimnazije te 19. prosinca u gradu Imotskom gdje su se, zahvaljujući prof. Antoneli Rebić, okupile sve učeničke zadruge s područja Imotske krajine kako bi u što bogatijem i veselijem božićnom duhu predstavile rad svojih školskih zadruga. Ovo je ujedno i prvi ovakav sajam na području Imotske krajine koji je okupio učenike i njihove voditelje na jednom mjestu.

Naši učenici su se predstavili s bogato ukrašenim stolom, obiljem božićnih dekoracija i slastica što možete pogledati u galeriji.

Škola se predstavila sa sljedećim radovima:

– Kalendar za 2023. godinu, voditelj prof. Suzana Žužul

– Nakit za bor od glinamola , voditelji prof. Nensi Šalinović i Antonija Aračić

– Košarice sa mirisinim vrećicama lavande, voditelj prof. Gordana Šabić-Todorić

– Ukrasne tegle, svijećnjaci, voditelj prof. Katarina Milas

– Božićni aranžmani, mirisne svijeće, voditelj prof. Maja Vican

– Kolači i slastice , voditelj prof. Gaby Škeva

– Ukrasi anđela, snjegovića i svijećnjaci , voditelj prof. Antonela Rebić

Zahvaljujemo se svim učenicima i njihovim voditeljima na prekrasnom božićnom ugođaju.

Nakon kratkog odmora zadruga nastavlja sa svojim djelovanjem i pripremama za daljnje aktivnosti kao što su karneval, Dani glagoljice, uskrsni sajam, sajam učeničkih zadruga Splitsko-dalmatinske županije, pripremama za Dan škole…