Naši učenici su i ove godine obilježili Dan ružičastih majica, Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja koji se održava zadnje srijede u veljači.

U sklopu sekcije školske zadruge, Popularna psihologija, od ružičastog konca su izrađivali narukvice s inicijalima koje su dijelili svojim kolegicama i kolegama u znak borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Osim toga, okušali su svoje kulinarske vještine pripremom muffina s ružičastim dodatcima kako bi svojim vršnjacima zasladili Dan ružičastih majica.

Također su kreirali edukativni sadržaj na temu nasilja kojeg su izložili u hodniku škole kako bi svi mogli pročitati nešto više o vršnjačkom nasilju.

U obilježavanju su sudjelovali učenici svih razreda naše škole koji su iskazali interes.

Aktivnosti su odrađene pod vodstvom nastavnice psihologije Suzane Jelavić i  nastavnice povijesti Antonije Aračić.