Tijekom ožujka i travnja 2024. godine u 93 srednje škole diljem Hrvatske provest će se probno istraživanje PISA 2025. Svrha je probnog istraživanja ispitati psihometrijske karakteristike novih PISA zadataka, testirati ispitne procedure i provjeriti tehničku spremnost škola i opreme za provedbu glavnoga istraživanja 2025. godine.

U svakoj odabranoj školi petnaestogodišnji učenici rješavat će online PISA test usmjeren na prirodoslovnu pismenost kao glavno ispitno područje te na matematičku i čitalačku pismenost kao sporedna ispitna područja. Osim toga, dio učenika u svakoj školi rješavat će ispit iz inovativne domene “Učenje u digitalnom svijetu”, a dio učenika rješavat će i ispit iz engleskog jezika kao stranog jezika kojim će ispitivati njihove vještine čitanja, slušanja i govorenja u engleskom jeziku.

Imenovana PISA školska koordinatorica profesorica je Ivana Glavota, a kao PISA IKT koordinator imenovan je profesor Ivan Milardović.