Ministarstvo branitelja objavilo je Jvni poziv za dodjelu nagrade za kratku priču o Domovinskom ratu za učenike srednjih škola. Kratka priča o Domovinskom ratu treba biti književno ostvarenje na standardnom hrvatskom jeziku ili narječju s područja Republike Hrvatske. Svrha i cilj ovoga Javnog poziva je očuvanje sjećanja i promicanje vrijednosti Domovinskog rata na temelju Programa Vlade Republike Hrvatske za mandat 2020.–2024. i Provedbenog plana Ministarstva hrvatskih branitelja za razdoblje 2021.-2024., kroz afirmaciju pisane riječi te poticaj na promišljanje o značaju Domovinskog rata kod učenika srednjih škola.

Nagradni fond za kratku priču o Domovinskom ratu za učenika iz Republike Hrvatske iznosi 1.500,00 EUR, a sedam najboljih kratkih priča o Domovinskom ratu bit će nagrađene novčanim iznosima:

– Prva nagrada  iznosom od  450,00 EUR

– Druga nagrada iznosom od 300,00 EUR

– Pet ravnopravnih trećih nagrada iznosom po 150,00 EUR

Priča o Domovinskom ratu potpisana zaporkom (lozinkom/šifrom) te pripadajući obrazac prijave popunjen traženim podacima, vlastoručno potpisan, odnosno supotpisan od strane roditelja ili skrbnika za maloljetne prijavitelje, dostavlja se u .doc zapisu (word datoteka) i .pdf zapisu (pdf datoteka) na e-adresu: prica@branitelji.hr

Cijeli tekst ovog Javnog poziva možete pročitati na linku.