U sklopu cjelogodišnjeg Literarno-novinarskog projekta u 2023./2024. g.u nastavi Hrvatskoga i Njemačkoga jezika učenici hrvatskoga i njemačkoga jezika i književnosti sa svojom profesoricom i mentoricom Dinom Šućur učili su pisati haiku poeziju i pisali su intervjue na njemačkome jeziku. Pri tom su upoznavali nove tekste vrste, razvijali interese za novinarsko-literarni izraz na objema jezicima, proširivali znanja i vještine u novinarskom te literarnom izražavanju, stjecali vještine u izražavanju misli i stavova, kreativno se izražavali, bogatili svoj vokabular te baratali različitim izvorom informacija. Sudjelovali su : Ana Ujević, 2.c (naša mlada nada pjesništva i sudionica Goranova proljeća, poezija na hrvatskom jeziku), učenici naprednoga i početnoga Njemačkoga jezika: 3.b (Mia Vuković, Iva Vuković, Petra Tucak, Lana Žarković, Lana Klarić Dračar, Iva Marija Bajić, Dimitrije Knežević, Robert Pandžić, Gabrijel Vuletić), 3.e (Marica Ujević i Mate Šućur), 2.c (Andrea Milardović i Marija Benedikta Jonjić), 1. e (Ivana Sabljić, Lucija Majić, Klara Vrdoljak, Adrian Leventić), 1. a (Ivana Bošnjak, Ivan Jonjić), 4.a/c (Mate Boban, Josipa Milardović, Klara Tolić, Mia Dedić, Antonija Kundid, Anica Tomas, Ana Majić) te 4. b/d( Josipa Slišković, Jerko Bušić).