Školska meteorološka stanica

Od listopada 2023. je aktivna online školska meteorološka stanica u našoj školi (link u prozoru desno). Oprema je nabavljena kroz projekt Školski preventivni program (Brinem o sebi), a postavljena je u svrhu provođenja međunarodnog projekta GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment), čiji je član već neko vrijeme i naša Škola.

Stanica putem interneta šalje podatke na platformu GLOBE,  što je vidljivo na sljedećem linku:  https://vis.globe.gov/GLOBE/popUpContents.jsp?site_id=320370¤t_date=2023-10-19 (Imate mogućnost prikaza više različitih parametara)

Podatke za temperaturu, tlak zraka, vlažnost, brzinu vjetra, količinu padalina i ostalo, preko ove platforme može vidjeti bilo tko u bilo kojoj državi svijeta.

Na stranicama naše škole je postavljena poveznica za podatke koje očitava stanica – obrazac sa svim detaljima. Podaci se ažuriraju svako nekoliko minuta i predstavljaju trenutne vrijenosti (uključujući minimum i maksimum). Obrazac koje očitava školska meteorološka stanica nalazi se i  na naslovnoj stranici.

Organizacija: Mila Jakić, prof. i  Mate Jonjić, prof.