Ovogodišnja CARNet-ova međunarodna znanstveno – stručna konferencija održana je proteklog tjedna u konvencijskom centru Šibenik. Konferencija je okupila preko 2000 sudionika, a među stotinu izlaganja, desetke otvorenih panela i preko pedeset radionica, nagradu za najbolji rad osvojili su informatičari imotskih srednjih škola Ivan Milardović, Pere Lončar i Miro Rako.

Radom pod nazivom „e-Škole iz perspektive stručnjaka za tehničku podršku“ predstavljen je pogled informatičara i samih nastavnika na proces digitalizacije škola. Predstavljeni su realni problemi sa kojima se susreću škole, ravnatelji i nastavnici, sa naglaskom na imotske srednje škole koje su specifične po prostoru koji dijele, računalnoj mreži i resursima. Interaktivno izlaganje pod spomenutim nazivom okupio je ravnatelje iz svih krajeva Hrvatske, članove upravljačke strukture CARNet-a te predstavnike Ministarstva znanosti i obrazovanja. Programski odbor Konferencije, među kojima su brojni cijenjeni znanstvenici poput Borisa JokićaKlare Bilić MeštrićPetra Jandrića i Hrvoja Bakića pozitivno su odgovorili na pomalo kritički rad proglašujući ga najboljim na ovogodišnjoj CUC konferenciji.

Nagradu za najbolji rad nastavnicima je uručio Član upravljačkog odbora CARNet-a, gospodin Ivan Šabić. Isti su, također, pozvani u CARNet-ov razvoji centar kako bi ponudili sugestije u rješavanju problema.

Na ovaj način je i naša Škola predstavljena u najboljem mogućem svjetlu, te je zalog za budućnost u komunikaciji sa CARNet-om i našim Ministarstvom.