Toliko kreativnosti, toliko umijeća, da ne govorimo o pristojnosti i uljudnosti. Sve ove epitete zaslužuju učenici devet imotskih škola, iz šest osnovnih: Ciste Velike, Aržana, Zagvozda, Studenca, OŠ Stjepan Radić i OŠ Josip Vergilij Perić iz Imotskog, te Obrtničko industrijske, Tehničke i Gimnazije dr. Mate Ujević za svoj učinak na vrlo lijepom Božićnom sajmu svojih rukotvorina održanom u Imotskom.

Zaista, vrijedne učeničke ruke, njihova pamet i poletnost uz dobro vođenje i edukaciju svojih profesora mogu učinit mala čuda. Vidjelo se to na štandovima koji su bili napunjenim svim i svačim lijepim od Božićnih ukrasa, pa do slatkih zalogaja i filigranskih uradaka. Počelo je rekli bismo u jutarnjim satima nekako stidljivo, no kada su došli prvi posjetitelji i prvi kupci radost je zavladala na devet štandova među učenicima. Vidjeli su i oni samo da su njihove rukotvorine koje su mjesecima pripremali i izrađivali navlačile osmijehe na lica kupaca, a same pohvale za njihove uratke dali su im čini se još više vjetra u leđa da nastave sa radom u svojim učeničkim zadrugama. Zahvala i organizatorima, profesorima, mentorima za ovaj iskorak koji bi sigurno morao postati tradicijom i ne samo pred Božić i Novu godinu.