U petak 25. listopada u knjižnici naše  škole je održan Dan otvaranja Erasmus+ projekta  Sciences and Mathematics into Learning English. Projektna koordinatorica , profesorica Slavenka Markota u pozdravnom govoru je  nazočnim učenicima, roditeljima i profesorima ukazala na važnost ciljeva projekta, provođenja projektnih aktivnosti, aktivnog učenja i poučavanja  te ih upoznala s predviđenim mobilnostima.

Tom prigodom učenici prvih i drugih razreda su izveli nekoliko pokusa. Kapilarnost biljaka  izvela je Alerić Antonija, a simultanim prijevodom na engleskom jeziku ju je popratila Vlatka Škegro. Prezentaciju Svojstva vode izradili su Vidak Maja i Bošnjak Luka, a sve učenici 1. c razreda uz mentorstvo svoje profesorice Marijane Vuković.

Učenici 1.c i 2.c pokazali su i nekoliko pokusa pod nazivom Zanimljivosti iz mehanike fluida vezanih uz mjerenje i računanje gustoće tijela, uzgon, mjerenje hidrostatskog tlaka i Torricellijev zakon istjecanja.

Demonstraciju pokusa učenici su potkrijepili matematičkim zadatcima te izračunali navedeno kao i popratili sve korake pokusa simultanim prijevodom na engleski jezik za koji je zaslužna učenica Vanessa Erceg.

Pokuse iz fizike i matematike izveli su Zvonimir Kilić, Grgur Jonjić, Magdalena Marta Bago, Ana Selak Zeljko, Vlatka Škegro, Mira Mikulić, Marko Petrović, Jakov Medvidović uz popratno snimanje Stanka Puljića, a sve  uz mentorstvo svojih profesora Ane Mendeš, Elizabete Kapular i Mate Jonjića. Više informacija možete pronaći u videu na sljedećoj poveznici   https://kapwi.ng/c/U35YaFOI

Slavenka Markota, prof.