U okviru projekta Škola Siromaška učenice naše škole posjetile su u petak, 22.ožujka drugi put ove školske godine Dom za starije i nemoćne osobe Runović. Tamo smo ponovo srdačno primljeni. S korisnicima su Gabrijela Jerković, Marija Čutura, Marijana Jonjić i Lana Češljar molile Križni put s molitvama sv. Franje i odlomcima iz Svetog pisma. Posebno za tu prigodu Ivan Juričević likovno je oblkovao 14 postaja Križnoga puta, lijepo ih ukoričio, a korisnici su ih držali u rukama tijekom molitve u pojedinoj sobi i u blagovaonici. Osvrt na posjet napisala je Marijana Jonjić:

Kada smo došli u dom, ponovno su se probudile neke emocije. Vidjevši sve one ljude koji leže u krevetima i ne mogu ništa, shvatila sam koliko možemo biti sretni što smo zdravi. Sve u svemu, jako poučno i emotivno iskustvo.

Marijana Jonjić

Gimnazija dr. Mate Ujevića

S korisnicima Doma u blagovaonici:

Ivan Juričević: 14 postaja Križnog puta