“Edit konferencija – razvoj digitalnih vještina” održana je u subotu 11. svibnja na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Splitu s početkom u 10 sati. Konferencija je dio projektnih aktivnosti besplatne škole programiranja ”EDIT CodeSchoola” Digitalne Dalmacije Splitsko-dalmatinske županije koju je prošlo preko 3.000 učenika iz 30 osnovnih i srednjih škola u posljednjih sedam godina. Gimnazija dr. Mate Ujević u Imotskom od samog početka uspješno sudjeluje u programu Edit Code School, pružajući svojim učenicima jedinstvenu priliku za stjecanje znanja i vještina iz područja programiranja i web razvoja.

Na nedavnoj konferenciji, učenici Zora Mendeš i Ivan Karin iz Gimnazije dr. Mate Ujević pod vodstvom profesorice Martine Maršić postigli su prvo mjesto u Osnovnom tečaju izrade web stranica pomoću HTMLa, CSSa i Tailwinda, demonstrirajući svoje izuzetne vještine i kreativnost u području web dizajna. Ova nagrada svjedoči o njihovom talentu i predanosti učenju te potvrđuje kvalitetu obrazovanja koje pruža spomenuta gimnazija.

Također, učenici Antea Maršić i Mijo Maršić također su postigli značajan uspjeh na konferenciji, osvojivši treće mjesto u Naprednom tečaju Javascripta. Njihov uspjeh pokazuje timski rad, predanost i stručno mentorstvo koje su im omogućili da postignu izvrsne rezultate. Ova nagrada dodatno potvrđuje izvrsnost učenika Gimnazije dr. Mate Ujević te njihovu sposobnost da se natječu i uspijevaju u području web razvoja. Gimnazija može biti ponosna na svoje učenike i njihovu mentoricu te ih treba podržavati u daljnjem razvoju njihovih vještina i talenata.