Nekoliko uvodnih slika: slika gore lijevo – primjer seizmografskog zapisa potresa, slika gore desno – prikaz logaritamske funkcije i slika dolje desno – širenje longitudinalnih i transverzalnih potresnih valova kroz tlo.

Ciljevi i zadaci u projektu:

• upoznati nastanak potresa, vrste potresnih valova i geodinamiku litosfernih ploča
  • upoznati logaritamsku funkciju i njezine matematičke karakteristike
  • upoznati matematički opis Richterove skale (napraviti usporednu tablicu energijskog učinka nakon potresa prema Richterovoj skali)
  • upoznati učinke potresa prema MCS-skali
  • istražiti povijest najjačih potresa na teritoriju Republike Hrvatske (napraviti tablicu najjačih potresa prema Richterovoj skali)
  • poticati želju za samostalnim otkrivanjem informacija o zadanoj temi
  • razvijati sposobnost samostalnog rješavanja problema
  • poticati učenike na korektan suradnički odnos pri radu u skupinama

Učenici su kroz istraživački usmjerenu nastavu napravili niz prezentacija i plakata na temu potresa i raznih pojmova vezanih za potrese – pogledati u prilogu.

U projektu su sudjelovali učenici 3.A, 3.B, 3.E i 4.C razreda, a to su: Nikolina Pandžić, Filip Glavaš, Iva Majić, Magdalena Majić, Ana Mišević, Josipa Bubalo, Laura Šimić, Dora Tomas, Marta Aračić, Andrea Brečić, Marica Ujević, Domagoj Perić, Mate Šućur, Petar Ljubičić i Marta Kukavica.

Mentori u projektu su profesori: Mate Jonjić i Ana Mendeš