U sklopu školskog projekta Veni, vide, mane! učenici naše škole posjetili su lokalitete sa stećcima na području Imotske krajine. Projekt provodimo drugu zaredom u našoj školi kako bi potaknuli učenike na njegovanje prirodnih, kulturnih i povijesnih znamenitosti Imotske krajine. Cilj projekta je proširiti znanje o Imotskoj krajini, praktično primjeniti znanja naučena u programu izvanučionične nastave, ali i poticanje učenika na istraživački pristup te upoznavanje i istraživanje povijesnog i kulturnog aspekta mjesta stanovanja.

Učenici 2.e razreda su sa profesoricama Antonijom Aračić i Ninom Tolić posjetili lokalitete Velika i Mala Crljivica, Mramori (Kamenjak) i Lokvičići. Na navedenim lokalitetima smo dokumentirali stećke, označavali ih i uslikali kako bi poslužili kao predložak za iduće aktivnosti, slikovni prikazi i 3D prikaz stećaka.