SEMEP, South Eastern Mediterranean Sea Project

Ovaj međunarodni projekt UNESCO-a u školi okuplja učenike od 1. do 4. razreda određenih sposobnosti i interesa za područje ekologije i održivog razvoja.

Nositeljica aktivnosti: školska koordinatorica  Marijana Vuković, prof. biologije

Ciljevi aktivnosti: utvrditi i proširiti osnovna znanja iz ekologije, pravilno razumijevanje uzročno-posljedične veze čovjekovog djelovanja na okoliš, njegovati  odgovorni odnos prema prirodi, razvijati učeničke sklonosti prema znanstvenom pristupu. Tema za ovu školsku godinu je „Smanjivanje ugljičnog otiska u RH i svijetu“.

Namjena aktivnosti: poticati ljubav prema svim živim bićima, razvijati suradničke odnose, kolegijalnost, toleranciju, interdisciplinarno učenje kroz odgoj i obrazovanje  o  okolišu,  odgojno djelovanje u formiranju stavova učenika.

Način realizacije: učenici će u sklopu SEMEP PROJEKTA  provoditi aktivnosti vezane uz temu te će prezentirati godišnje rezultate u  obliku PowerPoint prezentacija u kojima će iznijeti svoja zapažanja, stavove i zaključke.  Aktivnosti će se provoditi sudjelovanjem u ekološkim akcijama i izvođenjem terenske nastave. Tijekom istraživanja na različitim lokacijama koristit će se brojne metode rada. Nakon analize podataka i obrade rezultata, učenici izrađuju prezentaciju.

Vremenik aktivnosti: Tema za rad određena je od UNESCO-a, a školska koordinatorica odabire učenike početkom školske godine. Nakon analiziranja  problema, tijekom nastavne godine pristupa se izradi projekta. Školski projekt prezentiraju dva učenika na ljetnoj školi u Komiži (srpanj 2022.).

Troškovnik:

Izrada ekološkog projekta s učenicima (terenski rad, potrošni materijal)

2000,00 kn

Ljetna škola u Komiži na Visu , srpanj 2022.

6000,00 kn

UKUPNO:

8000,00 kn

Vrednovanje:  obrađena i istražena tematika predstavlja se putem prezentacije drugim sredinama i obratno, te se na taj način razmjenjuju za budućnost vrlo korisni podaci; učenici i nastavnici sudjeluju na radionicama, predavanjima i terenskoj nastavi; izvješće školske koordinatorice; objava na školskoj stranici i u medijima.

24. ljetna škola SEMEP – a

Martina Žužul i Mate Boban, učenici 3.c razreda vratili su se s 24. ljetne škole iz Komiže s otoka Visa u drušvu svoje mentorice prof. Marijane Vuković. Pet dana predavanja, radionica, terenske nastave te ostalih aktivnosti kojima smo izmjenjivali iskustva i poticali...

23. ljetna škola SEMEP – a

Naše učenice Paola Šućur i Vlatka Škegro  (3.c razred) s mentoricom Marijanom Vuković vratile su se s ljetne škole SEMEP-a na Visu. Djelić atmosfere pogledajte OVDJE.Naše učenice su dostojno predstavile Školu radom Što sad šuma ima s tim?