Postavljam svoje trendove

Naši učenici su zajedno sa svojom nastavnicom psihologije, Suzanom Jelavić i ove godine obilježili Svjetski dan mentalnog zdravlja te su istražili zadane teme, a potom kreirali brojne postere u digitalnom alatu Canva, izradili ih i postavili u školsku knjižnicu kako bi educirali sve prisutne o temama poput ovisnosti, mentalnog zdravlja, posljedica ovisničkog ponašanja i pojavnostima novih ovisnosti poput ovisnosti o društvenim mrežama i sl.

Osim postera, učenici su kreirali i makete mozga, opisali područja koja pogađaju mozak pod utjecajem alkohola i droga. Prikazali su i kako koža izgleda pod utjecajem droge te pomoću modela prikazali razliku zdrave i oštećene jetre i pluća.

Ove brojne aktivnosti ujedno su dio ovogodišnjeg Školskog preventivnog programa pod nazivom “Postavljam svoje trendove” u kojima je cilj prevenirati različite vrste ovisnosti, s naglaskom na pušenje.

U aktivnostima su sudjelovali učenici drugih i trećih razreda. Kako je to izgledalo pogledajte u galeriji.