U sklopu nastave Informatike obilježeni su ovogodišnji Dani medijske pismenosti, projekta Agencije za elektroničke medije i UNICEF-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija te Ministarstva obrazovanja.

S obzirom na pošast društvenih mreža i vremena koje mladi provode pregledavajući sadržaje na istima te utjecaju društvenih mreža na mlade, kao tema za diskusiju/debatu odabrana je „Tamna strana TikToka“.

Cilj diskusije, kao i cilj voditelja aktivnosti prof. mentora Ivana Milardovića bio je potaknuti srednjoškolce na otvorenu raspravu o sadržajima koji su im dostupni bez cenzure, o utjecaju istih na njihovu svakodnevnicu i društvo općenito. Poseban naglasak bio je na sadržaje koji imaju za cilj skupljanje velikog broja pregleda a prikazuju prevare, manipulaciju, nasilje ili TikTok izazove koji mogu biti pogubni za život i zdravlje.

Može se kazati kako je ovaj projekat uspio, naročito iz razloga što su učenici potaknuti na razmišljanje, otvoreno su raspravljali o temama te su izvukli pozitivna stajališta o svemu onome što im je dostupno putem društvenih mreža.