Od 22. do 25. ožujka 2022. naše četiri profesorice S. Markota,  M. Maršić, M. Vuković, A. Mendeš su sudjelovale na trećem sastanku učenja i poučavanja u Tootsiu u Estoniji u našem međunarodnom Erasmus+ projektu S.M.I.L.E., a uz prisustvo još dvanaest profesora iz Rumunjske, Grčke, Češke i Latvije. Bogati kulturni program dobrodošlice uz narodne pjesme i plesove su pripremili djelatnici i učenici škole domaćina koja se nalazi u ruralnom području Estonije, na obali Baltičkog mora, nedaleko od grada Parnu. Suvremene inovativne metode učenja i poučavanja matematike, metode aktivnog učenja, poučavanje i učenje u kombiniranim razrednim odjelima, robotika u nastavi matematike, upoznavanje specifičnosti estonskog obrazovnog sustava, aktivnosti su u kojima su naši profesori aktivno sudjelovali. Prirodoslovni muzej koji posjeduje kabinete kemije, geografije, informatike te planetarij koji je otvoren školama za rad s učenicima, raznolikost flore i faune u prezentiranim eksponatima, interaktivna postaja geoloških razdoblja, posebna su dragocjenost na koju su izuzetno ponosni. Primanje kod gradonačelnika, razgled grada Parnu, imanje muzej Farm Museum  Carl Robert Jakobson, slavnog pisca, učitelja i političara iz 19. stoljeća, zamrznuta pučina zaljeva Parnu samo su još neke zanimljivosti koje će našim profesorima zauvijek ostati u sjećanju.

Slavenka Markota, prof. savjetnik