22. travnja u školskom atriju obilježen je Dan planeta Zemlje. Tim povodom prikazan je video sačinjen od fotografija lijepih prizora iz školskog vrta, gradskih parkova, Biokova, seoskih pejzaža i obale. Fotografije su uglavnom napravile Ivana Bošnjak i Lucija Ujević, koje sudjeluju u projektu Škola Siromaška. Realizaciji su doprinijeli i kolegice Suzana Žužul i Ana Mendeš i kolege Mate Jonjić i Mario Milas. Dok su se prikazivali meditativni prizori, slušalo se Vivaldijevo Proljeće, koje su sa školskog radija puštale Petra Jerković i Tina Dodig. Namjera je bila potaknuti sve na sve veću zahvalnost za sve stvoreno pa je i video završio fotografijom na kojoj su naši učenici i djelatnici s porukom: Dobro je što postojiš!

Prezentacija: DAN PLANETA ZEMLJE